Uncategorized

Blaty fornirowe – praktyczne i stylowe wykończenie

Coraz większa popularnością w lokalach użyteczności publicznej cieszą się blaty fornirowane. Tego typu element wyposażenia wnętrza coraz częściej pojawia się m.in. w hotelowych recepcjach, przy klubowych barach i na restauracyjnych stolikach. Na czym polega fenomen forniru i pokrytych nim blatów?

Funkcjonalność

Blaty fornirowane podbijają serca właścicieli hoteli, barów i restauracji głównie ze względu na ich cenę i funkcjonalność. To element wykończenia, który cechuje się odpornością na wszelkie odkształcenia i działanie wilgoci. Odpowiednio zadbane meble pokryte fornirem mogą więc w nienagannym stanie służyć przez wiele lat nawet w trudnych dla nich warunkach.
Jako wykończenie baru blat fornirowany wydaje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że nie odczuje on konsekwencji przypadkowego rozlania płynu, co w takim miejscu zdarza się często. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką zanurzoną w roztworze mydła, by przywrócić mu nienaganny wygląd.

Łatwy w utrzymaniu czystości

To, że blaty fornirowane są łatwe w utrzymaniu czystości, przemawia też za tym, by stosować je na stolikach w restauracjach i kawiarniach. W takich miejscach dbałość o higienę jest bardzo ważna. To jeden z pierwszych elementów, na który zwracają uwagę klienci przy podejmowaniu decyzji, czy zechcą skorzystać z oferty tego konkretnego miejsca.
Możliwość szybkiego i łatwego wyczyszczenia blatu fornirowanego sprzyja w zachowaniu płynności obsługi klientów w popularnych i obleganych lokalach. Sprawna obsługa jest w stanie w ciągu kilkudziesięciu sekund doprowadzić stolik do takiego stanu, by bez wstydu posadzić przy nim kolejne osoby.

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

O tym, czy klient zdecyduje się zostać gościem danego hotelu, bardzo często decyduje pierwsze wrażenie, jakie zrobi na nim recepcja. Jej wizerunek może być zapowiedzią tego, co kryje się za drzwiami hotelowych pokoi.
Ze względu na swoje zalety blat fornirowany są dobrym rozwiązaniem na wykończenie wyspy hotelowej recepcji. Producenci mają tak bogate oferty forniru, że bez problemu można dopasować go kolorystycznie do aranżacji całego pomieszczenia. Wykonany z drewna egzotycznego może być elementem, który nada wnętrzu hotelowego lobby niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru. Dodatkowego, eleganckie szyku nada blat pokryty warstwą lśniącego lakieru.

Blaty fornirowane znaleźć można na Demico.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *