Turystyka i wypoczynek

Weekend nad morzem

Wybór odpowiedniego miejsca na spędzenie weekendu we dwoje jest uzależniony od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest nasza lokalizacja. Chociaż spędzenie 2-3 dni nad morzem lub w górach wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem, to nie każdy może sobie na to pozwolić.

Za daleko nad morze?

W rzeczywistości może się okazać, że pomysł spędzenia weekendu we dwoje nad morzem nie jest złym rozwiązaniem, nawet jeżeli mieszkamy w dużej odległości od Morza Bałtyckiego. Obecnie dzięki rozbudowującej się sieci autostrad i dróg ekspresowych dotarcie z różnych części Polski nad morze może zająć znacznie mniej czasu, aniżeli się nam wydaje.

Przykładowo osoby, które rozpoczną przejazd samochodem z centralnej lub południowej Polski mogą to zrobić zaledwie w kilka godzin, jeżeli tylko mieszkają w pobliżu autostrady A1. Jeżeli mieszkamy w Katowicach i interesuje nad weekend we dwoje nad morzem możemy liczyć, że do Gdańska dojdziemy w mniej niż 6 godzin. Z kolei pary mieszkające m.in. w Łodzi są w stanie dotrzeć do Gdańska zaledwie w 3 godziny.

Przelot samolotem

Weekend we dwoje nad morzem może być również dobrym pomysłem dla osób mieszkających w miastach wojewódzkich na terenie Polski. Obecnie rozbudowywana jest sieć połączeń lotniczych między głównymi miastami w Polsce. Dotarcie do Gdańska z portu lotniczego we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie czy też w Poznaniu nie będzie stanowić większego wyzwania organizacyjnego.

Tego rodzaju przeloty wewnątrzkrajowe mogą też okazać się znacznie tańszą alternatywą dla przejazdu własnym samochodem czy też tanią alternatywą dla przejazdów kolejowych. Przykładowo lot z Rzeszowa do Gdańska może kosztować mniej niż 500 zł w dwie strony i zajmie zaledwie nieco ponad 2 godziny.

Przejazd pociągiem

Ostatnim rozwiązaniem jest przejazd pociągiem. To jaki środek transportu urzeczywistni nasz zaplanowany weekend we dwoje nad morzem będzie uzależnione w głównej mierze od naszego położenia. Chociaż koleje w Polsce nie słyną z szybkości, to w części przypadków przejazd pociągiem może okazać się świetną alternatywą dla innych środków transportu. Alternatywą, która umożliwi nam dotarcie nad morze w kilka godzin.

Dużym atutem podróży pociągiem jest możliwość spędzenia nocy w podróży. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przemieszczać się w czasie snu. Przykładowo wybierając nocny pociąg z Poznania, który rusza z dworca głównego przed północą możemy założyć, że dotrzemy do Gdańska ok. 7-9 rano. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku dużej ilości miast leżących w pobliżu centralnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *