Turystyka i wypoczynek

Psy na sprzedaż

Haśle: kupie psa, towarzyszy wiele myśli, tych pozytywnych związanych z radością, że od teraz będzie nam towarzyszył nowy przyjaciel, a może nawet członek rodziny, ale też negatywnych co będzie jeśli razem z psem pojawi się bałagan, jeśli kiedyś kogoś ugryzie lub zaatakuje.
Takie wątpliwości to normlane zjawisko przy kupnie psa.

Psy na sprzedaż

Ogłoszenia typu „psy na sprzedaż„, dają możliwość szybkiego kupna zwierzaka, ale jeśli chcemy by był on prezentem dla kogoś warto zastanowić się czy to dobry pomysł. Wybór psa jako prezent dla dziecka, to pomysł, który wydaje się świetny jednak nie zawsze okazuje się on takim być po upływie pewnego okresu. Po miesiącu lub dwóch może się okazać, że początkowy zachwyt nowym, małym pieskiem minął i dziecko nie ma już żadnego zainteresowania takimi obowiązkami jak nakarmienie psa czy wyjście z nim na spacer. Taki bieg zdarzeń może być zwłaszcza opłakany w skutkach, kiedy oboje rodziców pracuje, a dziecko mimo nalegań i tłumaczeń nie wykazuje żadnej chęci do opiekowania się psem.Taki ciąg zdarzeń nie musi mieć oczywiście miejsca, ale warto rozważać taką alternatywę i nie obdarowywać psem zbyt małych dzieci.

Pies na miarę możliwości

Jeśli zaś szukamy psa jako kompana dnia codziennego dla nas samych, niezależnych, ustatkowanych ludzi, to wtedy warto zwrócić też uwagę na pewne nie oczywiste sytuacje, które mogą pojawić się w związku z życiem z psem.

Jeżeli mieszkamy w bloku warto zastanowić się co będzie jeśli pies będzie szczekał, jakie są metody by oduczyć psa używania głosu bez powodu. Dodatkowo częstotliwość wychodzenia z psem na spacer. Jeżeli żyjemy zabieganym trybem życia to warto postawić na takiego psa, który nie będzie wymagał zbyt wielu godzin spaceru. Warto nawet zamieścić ogłoszenie typu „kupie psa”, które będzie zawierać nasze dokładne preferencje względem pupila.

Sprzedam psa

Ogłoszenia „sprzedam psa” nie dotyczą tylko małych szczeniaczków, ale też dużych dorosłych psów, których właściciele muszą się z nimi z różnych powodów rozstać.

Takie psy potrafią być już dobrze wychowane oraz nauczone pewnych określonych nawyków. Może to być zarówno wada jak i zaleta. Jeśli chcemy jednak mieszkać z dorosłym psem, który może nie będzie tak energiczny jak szczeniak, ale też nie będzie wymagał nauczenia takich rzeczy jak załatwianie się na dworze, to wybór takiego psa może okazać się trafnym. Wszystko zależy od własnych preferencji przyszłego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *