podróże

Co robić z dziećmi w Szczyrku?

Szczyrk przyciąga w swoje strony wiele rodzin z dziećmi, którym zależy właśnie na tym, by móc spędzić miły czas w miejscowości względnie spokojnej, ale jednocześnie atrakcyjnej dla maluchów. Szczyrk noclegi rodzinne udostępniane są m.in. przez apartamenty i kwatery prywatne. Po ich rezerwacji można przejść do planowania wycieczki.

Kolej na Skrzyczne

Na Skrzyczne, czyli najwyższy i zarazem najsłynniejszy szczyt Beskidu Śląskiego, można dostać się albo jednym z pieszych szlaków turystycznych, albo koleją linową. Dla dzieci przejazd prawdziwą Kanapową Koleją Linową na pewno będzie większym przeżyciem. Widoków z perspektywy lotu ptaka nie da się porównać do tych podziwianych bezpośrednio ze szlaku.

Można zresztą sprytnie połączyć obie opcje i na szczyt wjechać kolejką, a już z niego zejść o własnych nogach. Trasa nie jest długa, więc nawet najmłodsi spokojnie sobie z nią poradzą.

Szczyrk noclegi z atrakcjami

W przypadku gdy wyjazd planuje się na zimę, wygodnie zarezerwować sobie pokój noclegowy nieco wyżej, gdzieś w pobliżu jednego ze stoków lub szlaków narciarskich. Dzieci uwielbiają sporty zimowe i z wielką przyjemnością będą bawić się w śniegu. Pobyt w Szczyrku staje się idealną okazją do opanowania sztuki narciarstwa albo nauki jazdy na snowboardzie.

Na letnie lub wiosenne wakacje lepiej wybrać Apartamenty Szczyrk dające dostęp do innych atrakcji. W kilku obiektach umieszczono baseny, w innych turyści otrzymują dostęp do jacuzzi lub SPA. Na terenach większości kwater występują dodatkowe atrakcje dla dzieci w postaci piaskownic i mini placów zabaw z przeróżnymi przyrządami do zabawy.

Na łonie natury

Czas spędzany na łonie natury bywa najbardziej wartościowy, jednakże nawet w górach nie musi on wiązać się jedynie z górskimi wyprawami i zdobywaniem kolejnych szczytów. Zlokalizowana w Szczyrku stajnia zaprasza w swoje skromne progi wszystkich spragnionych pierwszych doświadczeń z jeździectwem.

Z uwagi na to, że Szczyrk nie jest dużą miejscowością, praktycznie każdy Szczyrk apartament ma w pobliżu czy to jakiś park, czy to wejście na trasę rowerową. Możliwości do spędzania czasu na zewnątrz i to w atrakcyjny dla dzieci sposób jest nieskończenie wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *