Maszyny i sprzęt

Na co zwrócić uwagę, wybierając pokrowce samochodowe?

Pokrowce samochodowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z kilku powodów. Powód pierwszy to ochrona tapicerki przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. To także dobry sposób na zasłonięcie już istniejących uszkodzeń. Drugi powód to estetyka. Pokrowce samochodowe potrafią znacznie poprawić wygląd wnętrza samochodu. Niezależnie od tego, z jakiego powodu kupuje się pokrowce, przy ich wyborze zwrócić należy uwagę na kilka elementów.

Kiedy pokrowce samochodowe mogą być przydatne?

Odpowiedź na to pytanie padła już po części we wstępie. Pokrowce warto założyć na fotele samochodowe, jeśli tapicerka jest już nieco zniszczona. Pokrowce to dobry sposób na zasłonięcie uszkodzeń, a tym samym na poprawę estetyki wnętrza auta.

Pokrowce samochodowe będą na pewno przydatne w sytuacji, kiedy w aucie często przewozi się dzieci lub zwierzęta. Dzieci często brudzą tapicerkę choćby podczas jedzenia w aucie. Zwierzęta na tapicerce często zostawiają sierść, a także często po prostu ją uszkadzają. Warto dzięki pokrowcom zabezpieczyć tapicerkę przed takimi sytuacjami.

Dopasowanie pokrowców samochodowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pokrowców samochodowych. Mowa tu o pokrowcach uniwersalnych oraz pokrowcach szytych na miarę. Pokrowce uniwersalne pasują do niemal wszystkich standardowych foteli samochodowych. Często ich producenci umieszczają na opakowaniu dokładną listę modeli aut, do których pokrowce będą pasować.

Szycie pokrowców samochodowych na miarę to usługa ciesząca się coraz większą popularnością. Kierowcy często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ dzięki temu mogą posiadać pokrowce idealnie dopasowane do swojego auta. Nie tylko pod kątem rozmiaru, ale także koloru, wzoru czy materiału wykonania.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Kierowcy coraz częściej zlecają szycie pokrowców samochodowych, gdyż wówczas te są idealnie dopasowane do posiadanych przez nich foteli. To również możliwość wyboru pokrowców posiadających dodatkowe funkcjonalności. Przykładem mogą być choćby dodatkowe kieszonki w pokrowcach. Te często znajdują się z tyłu lub pod zagłówkami.

Wybierając pokrowce samochodowe, niezależnie od tego, czy są to pokrowce uniwersalne, czy szyte na miarę, nie można zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Ważne jest, aby wybierać takie pokrowce, które posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *