Kulinaria

Z jakiego materiału wybrać koce pledy?

Wybierając ciepłe koce należy zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, design i cenę, ale również na materiał z którego są wykonane. Dzięki kilku naszym wskazówkom dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać porządny koc i pled na każdą porę roku.

Moda na wełniane koce i pledy na łóżko

Jeżeli chodzi o komfort cieplny, to najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się ciepłe koce wełniane. Godna polecenia jest przede wszystkim wełna owcza albo wielbłądzia. Wielu renomowanych producentów oferuje również koce pledy wykonane w całości z wełny koziej. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania mogą śmiało postawić na pledy na łóżko, które wykonane są z wełny merynosa albo kaszmiru.

Największym atutem wełnianych koców jest oczywiście to, że błyskawicznie pochłaniają one wilgoć. Nie można zapominać także o tym, że wełna jest naturalnym materiałem, dlatego też koce i pledy z niej wykonane mogą pochwalić się dobrą cyrkulacją powietrza. Wysokiej jakości wełna nie gniecie się tak bardzo i co najważniejsze wykazuje właściwości zdrowotne.

Dla kogo wełniane koce?

Wełniane koce pledy są doskonałym wyborem dla tych osób, które zmagają się z uczuleniem na kurz i roztocza. Dużym atutem wełnianych koców jest także ich olbrzymia uniwersalność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wełniane koce doskonale sprawdzą się przez cały rok. W sezonie zimowym zapewnią one ciepło, a w sezonie letnim nie będzie problemów z poceniem się podczas snu. Wełniane koce są dobrym wyborem również dla osób starszych i małych dzieci, które mają mniejsze lub większe problemy z zasypianiem.

Jak prawidłowo pielęgnować wełniane koce pledy?

Wełniane pledy na łóżko spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy zadba się o ich systematyczną pielęgnację. Naturalna wełna niestety pod wpływem wody rozciąga się i mechaci. Uważać należy również na dokuczliwe mole, które niestety są w stanie zniszczyć nawet najpiękniejsze koce. Zarówno koce, jak i pledy wełniane najlepiej prać w temperaturze 30 stopni. Producenci zalecają ustawienie wirowania na maksymalnie 400 obrotów. Ogromną rolę odgrywa nie tylko pranie, ale również suszenie. Jeżeli istnieje taka możliwość, to koce wełniane należy suszyć na płasko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *