Kulinaria

Różne smaki syropów do granity

Granita jest to tradycyjny sycylijski deser mrożony, który sporządzony jest na bazie kawy lub soków owocowych. Wyróżniającą cechą tego deseru jest ziarnista struktura, która całkowicie różni się od sorbetu. Oryginalna sycylijska granita wykonywana jest z soku z cytryny, wody oraz cukru. Spożywana jest ona zazwyczaj ze słodką bułeczką, która nazywana jest brosi. W obecnych czasach na ogół do przyrządzenia granity wykorzystuje się tzw. granity. Produkt otrzymywany jest poprzez mieszanie gotowego syropu z wodą, a następnie schłodzenie go w garniturze.

Granita dla dorosłych

Granita stał się przede wszystkim orzeźwiającym deserem rodzinnym. Jednak coraz bardziej popularne są oryginalne wersje granity. Klasyczna granita to po prostu lód, sok owocowy i trochę słodzika. Z kolei granita dla dorosłych może zawierać alkohol. Otóż Gordon Romsey w swojej książce ,,Szef kuchni po godzinach” sugeruje sporządzenie tego deseru z truskawek z szampanem. Z pewnością granita z gruszek oraz szampana zachwyci wszystkich gości. Trzeba pamiętać zawsze o testowaniu proporcji, gdyż granita ma przede wszystkim smakować oraz orzeźwiać. Ponadto, jeżeli podamy ją w pięknym kielichu ze słomką, na pewno jeszcze piękniej będzie prezentować się.

Różne syropy do granity w garniturze

To, co powstaje w garniturach, bardziej przypomina granity napoje. Mimo tego nie różnią się one od oryginalnych sycylijskich deserów. Oba produkty łączy charakterystyczna ziarnista struktura. Do eksploatowania profesjonalnego granitora konieczne jest posiadania właściwych syropów. Syropy do granity warto kupować w sklepach internetowych. Syropy te kosztują około pięćdziesięciu zł za 5 litrów. Syropy do granity oczywiście mają różne barwy, które świadczą po części o smakach. Należy podkreślić, że jedna barwa bardzo często oznacza kilka smaków, np. zielona granita może mieć smak zarówno zielona jabłka, jak i limonkę. Dynamiczny rozwój rynku w ostatnich latach spowodował, że powstaje coraz więcej firm, które produkują syropy do granitów. Tak więc syropy te występują w coraz bardziej różnorodnych smakach, co jest ogromną zaletą. Otóż klient może odnaleźć syrop do granity w takich smakach jak malinowy, truskawkowy, ananasa, grejpfrutowy, cytrynowy, wiśniowy, czarnej porzeczki, a nawet coli. Wobec tego wybór jest, naprawdę ogromny i każdy konsument może znaleźć dla siebie odpowiedni smak. Niewątpliwie granity wytwarzane są z syropów o wysokiej jakości, które zachwycają aromatycznymi owocowymi smakami oraz niezwykle żywymi kolorami. Niewątpliwie granity napoje warto pić w upalne oraz gorące dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *