Kulinaria

Catering dietetyczny dla każdego!

Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Zwracamy uwagę, na jakich to kosmetyków używamy, dokładnie czytamy składy metek na ubraniach. A co z jedzeniem? Jak jeść zdrowo jeśli nie mamy czasu na stanie w kuchni? Dobrym pomysłem jest dieta z dowozem.

Dieta pudełkowa krok po kroku…

Dieta na dowóz to świetna opcja, jeśli chcemy wyrobić sobie odpowiednie nawyki żywieniowe. Posiłki przygotowywane w ten sposób są w pełni zbilansowane i pełnowartościowe. Gotowe zestawy dostarczane są codzienne pod wskazany adres. Każdy posiłek jest oddzielnie zapakowany, dlatego możemy go bez żadnego problemu podgrzać czy zabrać ze sobą do pracy.

Dieta pułkowa daje nam dużą elastyczność. Możemy wybrać nie tylko kaloryczność, ale także rodzaj diety. Na przykład bezglutenową czy wegetariańską. Możemy.też wybrać ilość posiłków dla siebie. Zazwyczaj ich ilość waha się od 5 do 6, ale warto sprawdzić oferty poszczególnych firm cateringowych. Możemy też wykluczyć alergeny takie, jak laktoza czy gluten.

Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę?

Pamiętajmy, że dieta z dowozem diecie nierówna… Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretną firmę cateringową porównajmy kilka różnych jadłospisów. Sprawdź, czy są one urozmaicone, mało kto z nas chciałby ciągle jeść indyka z ryżem czy sałatkę grecka. Po drugie postarajmy się dowiedzieć czy w danej firmie cateringowej pracuje dietetyk. Dzięki temu będziemy mieć całkowitą pewność, że nasze posiłki będą nie tylko smaczne, ale i w pełni zbilansowane.

Jakie zalety ma dobrze zbilansowana dieta pudełkowa?

To doskonała opcja dla osób, które nie mają czasu bądź po prostu nie przepadają za gotowaniem. Zamawiając dietę pudełkową wyrabiamy sobie odpowiednie nawyki żywieniowe. Dodatkowo jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów, to bardzo ułatwiamy sobie to zadanie. A to dlatego, że ograniczmy pokusy, jakie czekają na nas praktycznie w każdym sklepia spożywczym… Tym samym łatwiej się jest nam odzwyczaić od słonych przekąsek, gazowanych napojów czy ulubionych słodyczy.

Oczywiście nie każda dieta pudełkowa jest dobra. Istnieje wiele firm na rynku, które oferują nam taką usługę. Dlatego, zanim zdecydujemy się na jedną z nich porównajmy kilka przykładowych jadłospisów. Skorzysta na tym nie tylko nasze zdrowie, ale i konto w banku. Bardzo często bardzo podobna dieta w różnych firmach może mieć różną cenę…

Dodatkowo dowiedzmy się, czy poprzedni klienci są zadowoleni z diety i jakości świadczonych usług. Dzięki internetowi możemy to zrobić bez wychodzenia z domu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *