dom i ogród

Wybieramy tekstylia do sypialni

Tekstylia do sypialni lub pokoju dziennego, na przykład koce narzuty, to jedna z ważniejszych rzeczy. Kupuje się je zarówno po to, aby dekorować nimi przestrzeń, jak też typowo w celach użytkowych. Koc na łóżko przydaje się szczególnie jesienią i zimą, kiedy na zewnątrz jest chłodno. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się dla siebie rzeczy tego typu? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Koce narzuty do domu

Pierwsza rzecz, na którą zwykle zwracamy uwagę w czasie zakupów, to design. Dla większości osób ważne jest to, aby przedmioty, z których korzystają na co dzień, zwyczajnie były ładne. Nic w tym dziwnego. Koc, narzuta albo pled oraz inne tekstylia tego typu służą przecież do ozdobienia fotela lub kanapy. Często wiesza się je na oparciu, dzięki czemu przestrzeń staje się bardziej przytulna. Warto kupować takie produkty, które swoją kolorystyką dobrze pasują do wnętrza. Zwykle świetnie sprawdzają się koce oraz narzuty w kolorach ziemi. Naturalne stonowane barwy współgrają świetnie z innymi dodatkami, jednocześnie wprowadzając do wnętrza tak pożądaną przytulność.

Koc na łóżko

Czasami dobieramy też koc na łóżko, który służy do tego, aby przykryć się nim w nocy albo w czasie drzemki. Wtedy ważne jest nie tylko to, jak koc wygląda wizualnie, ale również to, jakie ma cechy. Istotny jest między inny materiał, z którego został wykonany. Najcieplejsze są po prostu koce z przędzy wełnianej. Nie da się ukryć, że to właśnie one dostarczają najwięcej ciepła. Dla niektórych osób są odrobinę za szorstkie, dlatego często wybierają one koce, które wykonane są z mieszanki wełny oraz na przykład bawełny lub poliestru. Rzeczywiście koc może być wtedy miększy w dotyku. Jednocześnie warto zdawać sobie sprawę z tego, że będzie dawał mniej ciepła.

Gdzie kupić koc z wełny?

Koce z prawdziwej wełny bywają też produktem drogim. Dla wielu osób to naprawdę spory wydatek. Jeszcze droższe są natomiast koce z kaszmiru, który jest naprawdę luksusową tkaniną niezwykle przyjemną w dotyku. Aby kupić takie rzeczy w lepszych cenach, warto szukać ich po prostu w Internecie, na przykład na stronie producenta. To często pozwala na zaoszczędzenie dużej kwoty. Kolejnym dobrym miejscem na znalezienie koca w niższej cenie są sklepy z używaną odzieżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *