biznes,  Maszyny i sprzęt

Jaki stół krojczy wybrać?

Każda szwalnia czy pracownia krawiecka musi zostać wyposażona w odpowiednie meble, urządzenia i akcesoria, które będą umożliwiały tworzenie wszelkiego rodzaju projektów. Oprócz maszyny do szycia, organizera na szpulki nici czy pojemnych szafek, konieczny jest zakup między innymi stołu krojczego. Czym jest stół krojczy i jaki model najlepiej wybrać?

Co to jest stół krojczy?

Stół krojczy powinien być jednym z podstawowych mebli znajdujących się w każdej pracowni czy zakładzie zajmującym się profesjonalnym szyciem. Taki stół, zazwyczaj jest sporych rozmiarów, dlatego pozwala na swobodne rozłożenie potrzebnego kawałka materiału i precyzyjne wycięcie wybranych form.

Tak samo jak w przypadku innych mebli i urządzeń, dostępnych jest wiele modeli stołów krojczych. Oczywiście różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim rozmiarem, co jest widoczne już na pierwszy rzut oka. Jednak mogą one posiadać również dodatkowymi funkcję, które będą wpływać bezpośrednio na wygodę pracy.

Jak wybrać odpowiedni stół krojczy?

Ze względu na dostępność na rynku wielu modeli stołów krojczych, wybór odpowiedniego może być skomplikowany i zajmować sporo czasu. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że powinien on znacznie usprawniać pracę i zapewniać komfort pracownikom. Ze względu na to, model musi być dopasowany do konkretnego zakładu.

Wybierając odpowiedni model warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego rozmiar i dopasować go do pomieszczenia, w którym ma zostać ustawiony, a także do potrzeb. Powierzchnia blatu powinna zapewniać wystarczającą ilość miejsca roboczego.

Jakie udogodnienia mogą posiadać stoły krojcze?

Jak już wspomniano stoły krojcze powinny przede wszystkim ułatwiać i usprawniać pracę, dlatego poza doborem najlepszego rozmiaru warto zorientować się jakie udogodnienia mogą posiadać.

Do niewielkich pracowni krawieckich zazwyczaj zakupuje się najprostsze modele. Jednak w dużych, profesjonalnych zakładach krawieckich lepiej sprawdzają się tak zwane modułowe stoły, które posiadają bardzo szeroką możliwością regulacji powierzchni roboczej, a często również wysokości. Bardzo praktyczne są również stoły wyposażone w odkrawacz, który pozwala na wykrawanie wykrojów z większą precyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *