Skup metali szlachetnych
biznes

Gdzie korzystnie sprzedać złoto?

Aby móc inwestować w złoto nie trzeba być człowiekiem zamożnym. Charakterystyka obecnego rynku daje szanse na zarobek również osobą o znacznie szczuplejszym portfelu, poprzez udostępnianie w obrocie szerokiego przekroju gramatur i form np monet bulionowych.

Stwarza to szanse na łatwy zakup interesującego nasz kruszcu. Gdzie jednak najkorzystniej go sprzedać, aby oferowane za niego kwoty były jak najbardziej korzystne?

Skup metali szlachetnych

Wszelkiego rodzaju transakcje dotyczące metali szlachetnych obarczone są sporym ryzykiem zarówno otrzymania korzystnych cen, jak również wypłacalności danego skupu.
Z tego powodu jednym z najlepszych miejsc w którym można dokonać sprzedaży zgromadzonych metali szlachetnych jest oficjalna droga, czyli mennica polska.

Mennica prowadzi zarówno skup złota, srebra i jak i innych metali. Działalność skupu odbywa się za pośrednictwem strony internetowej, lub w sklepach stacjonarnych.

Co można sprzedać w mennicy?

Klient szukający odpowiedniego miejsca na upłynnienie zgromadzonych przez siebie kosztowności oczekuje sprawnej, uczciwej i szybkiej transakcji. Większość uczciwych skupów złota i srebra taką postawę uważa za oczywistość i nie spotka nas w nich żadna nieprzyjemność. Nie każdy jednak skup srebra będzie dawał możliwość upłynnienia w nim również złota. Tak samo jak nie każdy numizmatyk prowadzący skup monet, będzie chętny do podejmowania się w swojej działalności skupu złota i srebra w postaci innej niż monety. Z tego właśnie powodu jednym z najlepszych miejsc sprzedaży jest mennica polska, która oferuję kompleksową obsługę klientów zapewniając im:

– skup złota w formie sztabek inwestycyjnych zaczynających się już od 1g, a skończywszy na sztabach bankowych,
– skup srebra w postaci np. biżuterii użytkowej,
skup monet zarówno tych kolekcjonerskich i rzadko występujących w obiegu i na rynku numizmatycznym, jak również monet bulionowych.

Inne formy sprzedaży

Ze względu na duże ryzyko spowodowane wydłużonym czasem realizacji i licznymi wahaniami kursów, jeden z wiodących na rynku portal aukcyjny zdecydował się na zakazanie sprzedaży złota i srebra za swoim pośrednictwem. Tym samym rynek został pozbawiony jednego z lepszych portali do skupu tychże kruszców. Co pozostało jeszcze na rynku? Obecnie stosunkowo łatwo jest sprzedać złoto i srebro w takich miejscach jak zakłady złotnicze i sklepy jubilerskie, oraz np sklepy numizmatyczne. Należy jednak pamiętać, iż otrzymane tam ceny będą daleko odbiegać od tych giełdowych, a nawet od oferowanych przez mennice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *