biznes

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba ludzi decyduje się na naukę języka angielskiego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie są najbardziej istotne atuty biegłego posługiwania się językiem obcym.

Język angielski pozwala kształtować umiejętność podejmowania decyzji

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że według wyników badań naukowców z Uniwersytetu w Chicago mówienie w języku obcym umożliwia wyeliminowanie ewentualnych skłonności do podejmowania niewłaściwych decyzji.

Warto wiedzieć, że osoby władające dwoma językami są znacznie pewniejsze w swoich wyborach. Mają bowiem możliwość przemyślenia ich w drugim języku. Oznacza to tym samym, że znajomość języków obcych pomaga w podejmowaniu dobrych wyborów finansowych.

Korzyści komunikacyjne

Należy zdawać sobie sprawę, że dzieci są w stanie stosunkowo szybko zaakceptować fakt, że język angielski jest przeznaczony do komunikowania się. Ponadto ich naturalna potrzeba komunikacji powoduje, że bardzo chętnie będą podejmowały próby wysławiania się w obcym języku.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że młodsze dzieci będą zdecydowanie mniej skrępowane oraz onieśmielone w porównaniu do starszych uczniów. Nie będą tym samym odczuwały wstydu popełnionych błędów podczas próby porozumiewania się.

Rozwój językowy

Należy mieć świadomość, że młodsze dzieci zdecydowanie lepiej będą radziły sobie z opanowaniem dźwięków nowego języka. Godny uwagi jest fakt, że ich aparat mowy będzie bardzo elastyczny. Mogą tym samym bez większego problemu przyswoić naturalną angielską intonację czy wymowę. Będzie to bardzo korzystnie oddziaływało na umiejętność rozumienia ze słuchu. Warto wiedzieć, że starszym osobom będzie znacznie trudniej nabyć wspomnianą umiejętność.

Ponadto dzieci w wieku przedszkolnym bardzo szybko będą w stanie przyzwyczaić się do brzmienia obcej mowy. Nie można zapomnieć, że dzieci w wieku przedszkolnym cały czas są w trakcie nauki ojczystego języka. Nauka dwóch języków w tym samym czasie jest bardzo korzystna. Wpływa bowiem pozytywnie na podniesienie świadomości językowej. Rodzice powinni zapisać swoje pociechy na naukę języka obcego. Mogą w ten prosty sposób poszerzyć ich horyzonty, a także kształtować świadomość społeczną.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *