biznes

Dlaczego warto stosować skrzyniopalety na jabłka?

Jabłka to delikatny, ale także ciężki produkt. Wymaga on, jak zresztą również inne owoce i warzywa, szczególnych warunków podczas magazynowania i transportu. Od producentów tego rodzaju pojemników wymaga się więc innowacyjnych i ergonomicznych rozwiązań. Wpisują się w nie między innymi skrzynie na jabłka.

Tworzywo sztuczne zamiast drewna

Skrzyniopalety na jabłka wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego to innowacyjne rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w potrzeby sadowników, a także wszystkich dostawców jabłek. Jest to materiał przystosowany do kontaktu z żywnością, co znaczy, że jest dla niej całkowicie obojętny i nie wchodzi z nią w reakcje. Jest to bardzo istotne, ponieważ jabłka w transporcie mogą ulegać uszkodzeniom mechanicznym.

Tworzywo sztuczne w odróżnieniu od drewna jest znacznie lżejsze, co znacznie ułatwia obsługę tego rodzaju skrzynek, a także nie absorbuje wody, co może jeszcze wpływać znacząco na wagę danego opakowania dla świeżych owoców. Gładkie ścianki, zupełnie neutralne dla żywności, nie sprzyjają także rozwojowi pleśni czy grzybów, tym samym generują znacznie mniej strat w samych owocach.

Wytrzymałość i ergonomiczność skrzyń na jabłka

Tworzywo sztuczne użyte do produkcji skrzynek jest bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, zmienne temperatury i warunki atmosferyczne jak między innymi silne promienie słoneczne. Z powodzeniem mogą być przechowywane zarówno w środku pomieszczeń jak i na zewnątrz. Nie wymagają przeglądów i konserwacji, jak jest to w przypadku pojemników drewnianych.

Skrzynki na jabłka skonstruowane zostały tak, aby ułatwiały obsługę ręczną jak również były kompatybilne z zautomatyzowanymi systemami przenośnikowymi. Dzięki temu praca z nimi jest znaczniej bardziej wydajniejsza oraz szybsza. Czas w przypadku świeżych owoców ma niebagatelne znaczenie, ponieważ łatwo ulegają gniciu i psuciu.

Skrzynie na jabłka w procesach logistycznych

Skrzyniopalety na jabłka wykonane z tworzywa sztucznego, w zależności od rodzaju, mogą także posiadać specjalną budowę ażurową, która zapewnia między innymi odpowiednią cyrkulację powietrza, a także możliwość składania. Dzięki temu produkty dłużej zachowują świeżość, a w transportach powrotnych oszczędza się przestrzenie magazynowe.

Nie mniej istotne są wymiary. Skrzynki na jabłka produkowane są w standardowych wymiarach, co oznacza, że są kompatybilne z innymi opakowaniami oraz urządzeniami do ich obsługi. Zamówienie może być również zrealizowane całkowicie pod indywidualne preferencje każdego kontrahenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *