Czy należy się obawiać zabiegu przeszczepu włosów?
Utrata włosów może być poważnym problemem. Blizny na głowie po wypadkach i urazach czy inne kwestie estetyczne mogą utrudniać realizację zawodową lub osobistą. Na szczęście współczesna medycyna dysponuje narzędziami, które pozwalają całkowicie bezpiecznie i skutecznie pozbyć się problemu.
Jakie są poszczególne etapy zabiegu przeszczepu włosów?
Po pozytywnej kwalifikacji, czyli przejściu kompletu badań dopuszczających do zabiegu można poddać się profesjonalnemu leczeniu w klinice specjalizującej się w przeszczepianiu włosów. Sam zabieg nie jest skomplikowany, choć wymaga użycia bardzo zaawansowanego sprzętu pod okiem doświadczonego specjalisty. Eliminacja ubytków włosów polega na pobraniu naszych własnych włosów ze zdrowych miejsc, tzw. obszarów dawczych. W kolejnym kroku włosy są przenoszone na obszary biorcze. Co istotne, włosy są przeszczepiane nie tylko z samą cebulką, ale również z okalającymi komórkami macierzystymi co gwarantuje, że zabieg jest skuteczny, a wypadanie włosów się nie powtórzy.
Czy fryzura po przeszczepie wygląda naturalnie?
Doświadczony specjalista umieszcza przeszczepiony włos we wcześniej przygotowanym miejscu (specjalnie nakłutym) pod odpowiednim kątem. Sprawia to, że fryzura po przeszczepie zachowuje się i układa naturalnie. Ma to ogromne znaczenie, gdyż zabieg gwarantuje odzyskanie bujnej czupryny, która wygląda świetnie w każdych warunkach. Po zabiegu warto poddać się sesjom naświetlania skóry głowy, które przyspieszają gojenie oraz wzmacniają skórę głowy w miejscach wyrastania włosów.
Ile trwa rekonwalescencja?
Pomimo tego, że Przeszczep włosów nie jest skomplikowany, a jednocześnie jest bardzo bezpieczny i małoinwazyjny to jednak, aby zakończył się powodzeniem kluczowy jest okres rekonwalescencji. Pierwsze dni po zabiegu to czas w którym należy całkowicie wyeliminować aktywność fizyczną oraz dbać o skórę głowy ściśle wg zaleceń. Dopiero po ok. tygodniu można zacząć myć włosy szamponem. Szacuje się, że całkowity powrót do standardowych aktywności jest możliwy po ok. 3 tygodniach.