Z czego wynika cena przesyłki kurierskiej?
Wysoka wycena przesyłki to problem dość powszechny. Zmagają się z nim nie tylko klienci zamawiający towar w sklepach internetowych, lecz również sami handlowy tychże sklepów, ponieważ z powodu zbyt wysokiej wyceny, często dochodzi do anulowania zamówień przez klientów. Z czego konkretnie wynika taka, a nie inna wycena paczki, oraz co najważniejsze czy można coś z nią zrobić, aby stała się nieco niższa?
Przesyłki kurierskie cennik — od czego zależy dana kwota?
Gdy wysyła się przesyłki kurierskie cennik jest stosunkowo precyzyjny w zakresie tego, ile będzie kosztowała wysyłka poszczególnych paczek. Bo jak trzeba wiedzieć, cennik nie jest uniwersalny, tylko bardzo precyzyjnie bierze pod uwagę, co ale też i kiedy się dostarcza. Oczywiście najtańsze są paczki małe, ale też i lekkie. Dlatego też, jeśli ktoś wysyła głównie przesyłki w formie niewielkich kopertowych listów, wysokich cen przesyłek można w ogóle nie poczuć. Co innego jednak, gdy wysyła się paczki standardowe, czyli do 30 kilogramów, lub też największe z przesyłek, czyli palety.
Oprócz jednak samego gabarytu paczki, na cenę jej przesłania składa się również termin, w jakim klient chciałby przesyłkę odebrać. Standardowo kurier dostarcza paczki od poniedziałku do piątku, w zwykłych godzinach swojej pracy, czyli pomiędzy 8 a 16. Jeśli jednak klient życzy sobie dostawę w sobotę lub też wieczorem albo w skrajnych przypadkach nawet tego samego dnia, musi się w takim wypadku liczyć z gwałtownym wzrostem ceny takiej przesyłki, ponieważ decyduje się na bardzo niestandardowy czas dostawy.
Wysoka wycena paczki — czy można ją zmniejszyć?
Czy używany przez firmy kurierskie cennik nie przewiduje żadnych obniżek lub też innych sposobów na to, aby wycena przesyłki stała się nieco niższa? Oczywiście, że przewiduje, lecz jedynie w szczególnym przypadku, czyli gdy posiada się podpisaną umowę z daną firmą i realizuje określoną ilość wysyłek dziennie. W takim wypadku najczęściej można liczyć na duży rabat.Innym dobrym sposobem na wysoką kwotę za przesyłkę, jest np. dzielenie paczek. Często bowiem się okazuje, że dwie albo nawet trzy paczki, wychodzą o wiele taniej, niż jedna paleta. Warto więc przed zamówieniem określonej usługi przeprowadzić obliczenia, co będzie bardziej opłacalne.