biznes

Programy do prowadzenia księgowości

Możliwości prowadzenia księgowości we własnej firmie jest co najmniej kilka. Można zlecić to zadanie firmie zewnętrznej – biuro rachunkowe zajmie się sprawami księgowymi za odpowiednio wysoką opłatą. Jeśli nasze przedsiębiorstwo jest małe, możemy pokusić się o prowadzenie księgowości samodzielnie on-line. Kolejnym wyjściem jest zakup profesjonalnego programu do prowadzenia obsługi pełnej księgowości.

Symfonia program – korzyści stosowania

Dzięki programowi Symfonia Sage możemy w łatwy sposób samodzielnie prowadzić pełną księgowość naszego przedsiębiorstwa. Korzyści ze stosowania tego programu jest co najmniej kilka. Pozwala on na bieżącą analizę wyników sprzedażowych firmy i ich graficzną wizualizację w czytelnej formie w postaci wykresów.

Symfonia program prowadzi automatycznie dziennik księgowań, a także pozwala na przygotowywanie zestawień oraz raportów w formie elektronicznej, w postaci dokumentów PDF, a także ich drukowanie w tradycyjnej, papierowej formie.

Program Sage Symfonia czy Sage Symfonia ERP?

W zależności od indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa można wybrać różne rodzaje oprogramowania do prowadzenia księgowości.

Pierwszym czynnikiem wyboru jest wielkość firmy i co za tym idzie, ilość użytkowników. W małych przedsiębiorstwach, zatrudniających nie więcej niż 50 pracowników, właściwym wyborem będzie program Sage Symfonia. Natomiast jeśli firma jest dużo większa, zaleca się wybór Symfonia Sage ERP.

Te dwie linie systemowe różnią się także znacznie swoją funkcjonalnością. Bardziej wymagający użytkownicy, którzy oczekują więcej od swojego oprogramowania, powinni wybrać program Sage Symfonia ERP nawet w przypadku małej ilości użytkowników.

Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo danych gromadzonych w systemie, jak również wygoda pracy z bazą danych. Pod tym względem baza danych oprogramowania Symfonia Sage ERP, czyli Microsoft SQL jest dużo szybsza, bezpieczniejsza, a także pozwala na większe możliwości konfiguracyjne, niż baza danych Symfonia Sage – Pervasive SQL.

Powyższe czynniki są kluczowe, aby właściwie dobrać oprogramowanie dla firmy, nie są to jednak wszystkie zmienne. Aby optymalnie dostosować oprogramowanie warto przedyskutować to na spotkaniu z konsultantem firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *