Uncategorized

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości – często mówi się o tym, iż jest to jedna z najbezpieczniejszych metod ulokowania swoich pieniędzy. Od wielu lat działki, nieruchomości itd. z roku na rok zyskują, a nie tracą na wartości. To pewny sposób na zabezpieczenie się finansowe. Czy faktycznie warto jest inwestować w nieruchomości w dzisiejszych czasach?

Niepewna sytuacja w kraju w 2023 roku

Dotychczas, inwestowanie w nieruchomości wydawało się pewnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma wystarczającą ilość funduszy. A jednak 2022 rok przyniósł nam wiele (niezbyt dobrych) niespodzianek. Wojna przy naszej wschodniej granicy, coraz bardziej pogłębiający się kryzys gospodarczy sprawiły, iż rynek nieruchomości w Polsce przechodzi bardzo gwałtowne zmiany. Rosną ceny materiałów budowlanych. Natomiast z powodu ciągle rosnącej inflacji i stóp procentowych wielu Polaków musi na razie z rezygnować z marzeń o własnych czterech kątach, na rzecz wynajmu mieszkania.

W co zatem warto inwestować swoje pieniądze?

W związku z obecną sytuacją na rynku nieruchomości, jednym z dobrych pomysłów wydaje się inwestowanie w mieszkanie pod wynajem długoterminowy.

Innym, bardzo rentownym, choć nieoczywistym pomysłem jest inwestowanie w działki komercyjne . Dlaczego? W tym wypadku pomaga nam nieco obecna sytuacja polityczna. Wiele firm dotychczas działających na terenie Ukrainy czy Rosji, może zechcieć się teraz przenieść do Polski. W tych czasach niemal cały rynek zasycany jest przez zagraniczne firmy, które tutaj przenoszą swoje siedziby, fabryki czy magazyny. Dlatego też inwestowanie w działki komercyjne, a później wynajem długoterminowy lokali użytkowych, biurowych czy magazynowych to świetny sposób na ulokowanie swoich funduszy i zarobienie sporej ilości pieniędzy.

Jak widać, 2023 rok niestety raczej nie będzie rozpieszczał nikogo inwestującego w rynek nieruchomości. A jednak wystarczy odrobina sprytu, by kryzys gospodarczy w Polsce przekuć w osobisty sukces inwestycyjny. Zakupienie działek komercyjnych oraz późniejszy ich wynajem długoterminowy firmom (szczególnie zagranicznym) jest świetnym pomysłem na ulokowanie swoich oszczędności i przeczekanie trudnych czasów, jakie nastały w gospodarce.Jak widać, 2023 rok niestety raczej nie będzie rozpieszczał nikogo inwestującego w rynek nieruchomości. A jednak wystarczy odrobina sprytu, by kryzys gospodarczy w Polsce przekuć w osobisty sukces inwestycyjny. Zakupienie działek komercyjnych oraz późniejszy ich wynajem długoterminowy firmom (szczególnie zagranicznym) jest świetnym pomysłem na ulokowanie swoich oszczędności i przeczekanie trudnych czasów, jakie nastały w gospodarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *