Turystyka i wypoczynek

Skoki tandemowe – zalety

Skoki tandemowe to bezpieczna i bardziej komfortowa wersja skoku ze spadochronem. Korzystając z opcji tandemu można w pełni przeżywać emocje związane z lotem i jednocześnie podziwiać niesamowite widoki.

Co to jest skok w tandemie?

Skok w tandemie to skok z instruktorem. Pasażer złączony jest z instruktorem i spadochronem specjalną uprzężą. Doświadczony skoczek czuwa nad całością lotu od momentu opuszczenia samolotu, aż do bezpiecznego wylądowania. Taka opcja pozwala na przeżycie wyjątkowych chwil bez konieczności odbywania długotrwałych kursów i treningów. Pasażer ma możliwość doświadczyć adrenaliny, która towarzyszy przebywaniu w powietrzu i jednocześnie ma świadomość, że jest pod pełną opieką instruktora.

Zalety skoków tandemowych

Główną zaletą skoków z instruktorem jest ich bezpieczeństwo. Skoki tandemowe wykonywane są przez doświadczonych spadochroniarzy, którzy potrafią zadbać o całkowity komfort pasażera. Tego rodzaju skoki są świetną opcją na prezent. Mogą z niego skorzystać niemal wszyscy. Wyjątek stanowią osoby z niektórymi chorobami. Ściśle określone są też ograniczenia wzrostu i wagi. Samodzielny skok dla większości osób byłby zbyt dużym wyzwaniem fizycznym i psychicznym. Skok w tandemie otwiera świat niewiarygodnych przeżyć dla bardzo szerokiego grona chętnych.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wszystkie skoki odbywają się przy udziale najwyższej jakości sprzętu. Instruktor zawsze ma dwa spadochrony – główny i zapasowy. W wyniku jakiejkolwiek awarii uruchamiany zostaje spadochron zapasowy z którym można bezpiecznie wylądować. Doświadczony skoczek czuwa nad właściwym przebiegiem lotu. Podejmuje decyzje, kiedy należy otworzyć spadochron i nakierowuje go na właściwy tor. Instruktor, który wykonuje skok z pasażerem posiada specjalne uprawnienia pozwalające na przeprowadzanie takich atrakcji.

Przygotowania do skoku

Przed skokiem następuje szkolenie, które wprowadza uczestników w tajniki skoków spadochronowych. Wszyscy chętni dowiadują się, jak przebiega lot i jak należy się podczas niego zachowywać. Szkolenie pozwala na cieszenie się pełnią doznań i podziwianie krajobrazu. Podczas skoku pasażer nie musi martwić się tym, jak powinien się zachować, ponieważ dostał dokładne instrukcje w tym zakresie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *