Przemysł

Największe mity o plastikowych paletach

Palety z tworzywa sztucznego obecne są na rynku od wielu lat i cieszą się wśród przewoźników dość sporą popularnością. Jak się jednak okazuje, pomimo tak dużego zainteresowania nadal obecne są w branży liczne mity na temat ich wykorzystywania. Warto się z nimi rozprawić, aby każdy mógł się przekonać, jak wielkie korzyści można czerpać z ich stosowania.

Palety plastikowe producent zagraniczny — czy jest to lepszy wyrób?

Na samym początku warto, żebyśmy poruszyli kwestię producenta takich palet. Powszechnie bowiem uważa się, że jeśli zakupi się model pochodzący z zagranicy, a w szczególności z dalekiego wschodu, uzyska się produkt tańszy, a także lepszy jakościowo, więc kupowanie wyrobów rodzimych nie będzie miało sensu.Wiedzieć trzeba, że jest to oczywiście wierutna nieprawda, ponieważ palety produkowane przez naszych krajowych wytwórców w niczym nie odbiegają jakością od produktów zagranicznych, a dodatkowo bardzo często są nawet tańsze. Możliwe jest to dzięki odjęciu od ceny końcowej wydatku związanego z transportem i cłem.

Palety euro plastikowe są niskiej jakości

Przywykliśmy do tego, że plastikowe wyroby są niskiej jakości i często je wymieniamy. Za takie rozumowanie odpowiadają liczne produkty jednorazowego użytku, które oczywiście wykonane są z plastiku. Wiedzieć jednak trzeba, że plastik plastikowi nierówny.Paleta, która zrobiona jest z tworzywa sztucznego, charakteryzuje się naprawdę wyśmienitą jakością wykonania, a co za tym idzie również ogromną trwałością. Co ciekawe, jest ona znacznie trwalsza niż jej starsza odmiana drewniana, która już po kilku miesiącach musi być naprawiana i dodatkowo wzmacniana. Jeśli zakupimy paletę z plastiku, możemy bez żadnych większych problemów korzystać z niej nawet przez wiele lat.

Palety plastikowe są groźne dla środowiska

Wszyscy doskonale wiemy, jak groźny dla środowiska jest plastik. Czas jego rozkładu wynosi setki lat, a przez to gromadzi się on nadmiernie nie tylko na wysypiskach, lecz nawet w morzach i oceanach. Na uwadze musimy mieć jednak to, że w przeważającej większości plastikowe odpady pochodzą z produktów jednorazowych, czyli np. butelek. W przypadku plastikowych palet wygląda to zgoła inaczej.Przede wszystkim pamiętać musimy o tym, że plastikowe palety użytkowane są przez wiele lat, więc nie są to produkty jednorazowe. Co więcej, są one w pełni przetwarzane, czyli po ich uszkodzeniu oddawane są do recyklingu, co pozwala przetopić je na nowe palety lub dziesiątki innych plastikowych produktów. Nie jest to więc produkt nadmiernie obciążający środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *