Przemysł

Kisteny plastikowe dla producentów i inwestorów

W co zapakować i sprawnie przetransportować różnego rodzaju produkty, w tym przede wszystkim delikatne i wymagające wyjątkowych rozwiązań higienicznych świeże artykuły spożywcze? Do tego celu najlepiej sprawdzą się kisteny plastikowe, które łączą w sobie wytrzymałość, funkcjonalność oraz odpowiednią higienę.

Jakie wymagania stawia się pojemnikom przemysłowym?

Wszystko oczywiście uzależnione jest od rodzaju towaru, jaki będzie w nich magazynowany. Producent skrzyniopalet pod tym względem zaprojektował i stworzył pojemniki przemysłowe, które sprawdzą się w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Praktyczne i wydajne rozwiązania znajdą tutaj inwestorzy i producenci z branż motoryzacyjnych, chemicznych, spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych, a także rolnicy i producenci żywności oraz wielu innych. Mogą różnić się więc przeznaczeniem, wielkością, a także dodatkowymi funkcjami, które jeszcze bardziej usprawnią procesy związane z magazynowaniem i transportem.

Zalety kistenów plastikowych

Do głównych walorów można zaliczyć już sam materiał, z którego zostały wyprodukowane. To lekkie, ale i zarazem elastyczne tworzywo, jest również bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie słoneczne, kwasy i tłuszcze znajdujące się w przewożonych artykułach. Jest natomiast obojętne dla produktów spożywczych. Tym samym zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki do magazynowania nawet bardzo wymagających towarów.

Niektóre modele mogą być wyposażone w pokrywę, która dodatkowo zabezpieczy znajdujące się w środku towary, a także składane ścianki boczne, co usprawni proces dostania się do towaru, mimo że pojemniki są sztaplowane. Gładkie ścianki są również bardzo łatwe do utrzymania w czystości, to ma również niebagatelne znaczenie.

Z korzyściami dla logistyki

Kisteny plastikowe zostały również stworzone z myślą, aby usprawnić procesy logistyczne. Z tego też powodu dostępne są w kilku uniwersalnych rozmiarach i są kompatybilne z innymi pojemnikami oraz urządzeniami do ich obsługi. Producent skrzyniopalet zatroszczył się także o to, aby generowały wolne przestrzenie magazynowe w transportach powrotnych. Stąd między innymi funkcja składania ścianek bocznych, co pozwala zmniejszyć wielkość pojemnika nawet o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *