Kulinaria

Co z tym winem bez alkoholu?

Ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Coraz częściej w odstawkę idzie piwo, które zastępowane jest sokiem czy wodą z cytryną. Nie trzeba jednak odmawiać sobie kieliszka wina, jeśli sięgnie się po takie niezawierające alkoholu. Wybór jest coraz większy, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś smacznego.

O co chodzi z tymi winami bezalkoholowymi?

Niektórzy uważają, że wino bezalkoholowe nie jest już żadnym winem, ale jakimś napojem o nieciekawym smaku. Nic bardziej mylnego! Jest to prawdziwe wino, które produkowane jest taka samo jak te tradycyjne. Różnica polega na tym, że usuwa się z niego na koniec alkohol.

Nie jest prawdą, że wino bez alkoholu jest jakimś sokiem aromatyzowanym, do którego dodaje się sztuczne substancje i aromaty. Jest to prawdziwe wino, które ma swój naturalny smak. Przechodzi ono proces fermentacji, a następnie maceracji. Takie wina bezalkoholowe zawierają wszystkie wartościowe składniki i właściwości, co te z alkoholem.

Czy wino bezalkoholowe rzeczywiście nie zawiera ani trochę alkoholu?

Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście jest możliwe usunięcie z wina całego alkoholu. Bardzo często na butelkach takich win jest napisane 0% alkoholu, ale czy jest to w pełni zgodne z prawdą? Okazuje się, że raczej nie da się pozbyć w 100% całego alkoholu, ale pozostała ilość jest znikoma. Mówi się, że w takich winach pozostaje maksymalnie do 0,4% alkoholu.

Taka symboliczna zawartość alkoholu sprawia, że można określić produkt mianem bezalkoholowego. Wypicie takiego wina nawet w większych ilościach nie przyczyni się do podniesienia jego stężenia we krwi. Takie ilości alkoholu znaleźć można nawet w produktach spożywczych typu chleb razowy czy kefir. Po wina bezalkoholowe mogą sięgać nawet kobiety ciężarne, bez obawy o zdrowie swojego dziecka.

Wina bezalkoholowe a zawartość chemicznych substancji

Wina bezalkoholowe nie zawdzięczają swojego smaku i aromatu sztucznych dodatkom. Nie znajdziemy w nich chemicznych ulepszaczy. Można więc sięgać po nie bez obawy o swoje zdrowie, niezależnie od wieku.

Takie wino bez alkoholu jest bezpieczniejszy nawet od popularnych soków dziecięcych, które tak chętnie podają swoim pociechom rodzice. Obfitują one w sztuczne substancje słodzące i całą masę chemicznych dodatków w postaci aromatów, barwników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *