dom i ogród

Zalety kołdry antyalergicznej

Kołdry antyalergiczne zapewniają komfortowy sen osobom cierpiącym na uczulenia wywołane roztoczami. Kołdra antyalergiczna 200×220 powinna posiadać kilka cech, dzięki którym będzie mogła służyć za nocne nakrycie dla uczuleniowców.

Cechy kołdry antyalergicznej

Kołdra 200×220, która ma być przeznaczona dla alergików musi być odpowiednio przygotowana już na etapie produkcji. Wkład kołdry musi być odpowiednio wyczyszczony, aby nie przenosił zanieczyszczeń. Kołdra puchowa 200×220 wypełniona zostaje puchem, który jest poddany sterylizacji. Dzięki temu nie pozostają na nim drobinki kurzu, które mogłyby powodować podczas użytkowania kołdry swędzenie lub katar. Ważne jest, aby materiał wierzchni również uszyty był z naturalnej tkaniny na przykład bawełny. Zastosowanie naturalnych surowców pozwoli skórze podczas snu oddychać i unikać przepocenia. Dla pełnego pozytywnego efektu należy zadbać o pościelowe uszyte z bawełny, lnu lub jedwabiu.

Pielęgnacja kołdry puchowej

Kołdra puchowa 200×220 wbrew obiegowej opinii nie zagraża komfortowi alergików. W wysokiej jakości kołdrach puch jest zabezpieczony przed wypadaniem na zewnątrz i nie ma żadnego bezpośredniego kontaktu ze skórą. Kołdra antyalergiczna 200×220 puchowa wymaga regularnego czyszczenia. Cale pomieszczenie, w którym śpi osoba alergiczna musi być dokładnie sprzątane. W przeciwnym razie na meblach, przedmiotach oraz pościeli zbierze się kurz, a wraz z nim roztocza. Kołdra 200×220 powinna być co kilka dni dokładnie wytrzepana. Taki zabieg pozwoli na pozbycie się kurzu i roztoczy. Dobrze jest też regularnie ją wietrzyć, aby powietrze mogło dokładnie przeniknąć do wnętrza.

Kołdry dla alergików na każdą porę roku

Kołdry puchowe mogłyby kojarzyć się z grubymi pierzynami. Jednak obecnie ich produkcja jest tak wyspecjalizowana, że w niczym nie przypominają dawnych pierzyn. Do wyboru są cienkie letnie kołdry lub grubsze przeznaczone na zimne noce. Każdy ma własną tolerancję zimna i według tego powinien wybierać odpowiednią grubość kołdry. Niektórzy używają ciepłych kołder nawet w upalne lato, a inni mają cienkie przykrycia przez cały rok. Kołdry puchowe są tak produkowane, aby zapobiegać przesuwaniu się puchu w jedno miejsce. Poprowadzone przez całą powierzchnię kołdry przeszycia, zatrzymują porcję puchu w danym obszarze. Dzięki temu nawet grube puchowe okrycia są wygodne w użytkowaniu i nie podlegają nieprzyjemnemu gromadzeniu się puchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *