biznes

Dlaczego ważny jest wysokiej jakości stół groomerski?

Strzyżenie psa wbrew pozorom nie jest takie proste. Z tego powodu wielu właścicieli tych kochanych czworonogów decyduje się oddać je do specjalisty, aby to on wykonał zabiegi pielęgnacyjne. Zatem gdzie możemy udać się z psem?

Groomer coraz bardziej popularny

Warto wiedzieć, że jeżeli nie radzimy sobie ze strzyżeniem naszego psa i boimy się nawet samodzielnie obciąć mu pazury, powinniśmy zdecydować się skorzystać z usług specjalisty w tym zakresie, czyli groomera.

Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ wizyty w zależności od rasy psa wcale nie muszą być częste. Dla psów, które mają sierść, bardzo często wizyty mogą być raz na kilka miesięcy. Z kolei jeżeli mamy psa z włosem i zależy nam, aby obcinać go na krótko, powinniśmy uczęszczać przykładowo raz na dwa miesiące. Podczas takich wizyt specjalista może dodatkowo wykąpać nasze zwierzę, obciąć mu pazury oraz włosy również w uszach, a także nawet usunąć kamień na zębach. Nawet jeżeli na co dzień pielęgnujemy psa sami w domu, warto nawet do podcięcia włosów udać się do specjalisty, ponieważ jeżeli przykładowo zrobimy to nieumiejętnie wokół oczu, włos może rosnąc w złym kierunku.

Jaki groomer jest najlepszy?

Wybór takiego specjalisty nie jest wcale łatwy, choć obecnie na rynku możemy znaleźć ich naprawdę wielu, w szczególności w większych miastach w kraju.

Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę groomer musi być osobą doświadczoną i potrafić pracować ze zwierzętami. Na pewno nasz psiak od razu wyczuje, czy jest to osoba godna zaufania.

Bezpieczeństwo psa bardzo ważne

Podczas obcięcia oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzonych w salonie, bardzo ważne jest bezpieczeństwo naszego psa. Powinniśmy sprawdzić, czy przykładowo stół groomerski posiada odpowiednie zabezpieczenia.

Profesjonalny stół groomerski wyposażony jest między innymi w specjalne szelki, do których przypinamy psa, aby nie spadł. Dodatkowo warto także sprawdzić, czy stoły groomerskie u wybranych specjalistów posiadają także antypoślizgową powierzchnię. Jest to bardzo ważne, ponieważ psy gdy są pierwszy raz bardzo się boją takich wizyt. Nie potrafią także ustać na łapach, a antypoślizgowa powierzchnia pomoże im w utrzymaniu odpowiedniej postawy i sprawi, że poczują się bezpieczniej.

Stół groomerski znajdziesz w ofercie beautysystem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *