Rodzaje pojemników jednorazowych na żywność
Jedzenie na wynos lub z dostawą stało się jedyną usługą oferowaną teraz przez restauracje. Posiłki przed dostawą są pakowane w różnego rodzaju pojemniki jednorazowe na żywność. Każda restauracja musi mieć cały szereg pojemników do każdego typu żywności. Jakie pojemniki na żywność są absolutnie niezbędne do dostarczania jedzenia klientom do domów?
1. Pojemniki jednorazowe na zupy
Zupy to charakterystyczne potrawy o płynnej konsystencji. Z tego też powodu potrzebne do ich transportu są pojemniki szczelne, aby zupa się nie rozlała. Ponadto, jeśli zupa ma zostać dostarczona ciepła, muszą to być pojemniki, które utrzymają jej temperaturę w czasie transportu. Znaczenie ma także wielkość pojemnika na zupę, bo klient może zamówić zarówno jedną porcję, jak i kilka.
2. Pojemniki na dania z osobnych składników
Polskie obiady cieszą się niewątpliwie największą popularnością również w restauracjach. Muszą więc być one przygotowane na zamawianie na wynos ziemniaków, kotleta i sałatki. Takie danie trzeba spakować do pojemnika z przegródkami, w którym poszczególne komponenty dania się nie zmieszają. Ponadto takie danie również powinno być dostarczone ciepłe. Ich wielką zaletą jest możliwość bezpośredniego jedzenia z pojemnika, bez potrzeby brudzenia talerzy.
3. Opakowania papierowe na suche posiłki
Pizze, zapiekanki, kebaby, frytki czy inne tego typu produkty pakowane są zwykle w papierowe opakowania jednorazowe dla gastronomii. Są to kartonowe pudełka lub papierowe torby, które również potrafią utrzymać ciepło posiłku.
4. Pojemniki jednorazowe na żywność ze styropianu
Bardzo wygodne styropianowe opakowania jednorazowe używane są głównie do wydawania klientom bezpośrednio posiłków na wynos w restauracji. Posiłek w takim pojemniku można zjeść w każdym miejscu po wyjściu z restauracji albo zabrać do domu. W domu zaś nie trzeba brudzić naczyń, bo potrawę można zjeść bezpośrednio z pojemnika.
Wszystkie opakowania jednorazowe dla gastronomii są produkowane z bezpiecznych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością i przechodzą testy potwierdzające, że można ich do pakowania żywności używać. Restauracje nabywają je od samych producentów lub ze specjalnych sklepów z opakowaniami na żywność.