Jak długo trwa zabieg zamykania naczynek na twarzy?
W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie. Problemy, które niegdyś wydawały się nie do rozwiązania, dziś znikają podczas różnego rodzaju zabiegów, wykorzystujących coraz to nowsze, bardziej skomplikowane technologie.
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej
Praktycznie każdego roku do oferty gabinetów medycyny estetycznej trafiają kolejne nowoczesne zabiegi. W ostatnich miesiącach rekordy popularności bije endermologia, polegająca na rozbijaniu zalegających tkanek tłuszczowych, a także zabieg na zamykanie naczynek na twarzy.
Zamykanie naczynek na twarzy odbywa się przy pomocy światła laserowego. Wiązka światła tworzy energię, która trafiając pod skórę wytwarza ciepło, które z kolei rozbija nieestetycznego pajączka i pozwala mu się wchłonąć z powrotem do organizmu.
Jak długo trwa laserowe zamykanie naczynek na twarzy?
Pękające naczynka to problem pojawiający się nie tylko na twarzy, ale również na przykład na nogach. Nieestetyczne pajączki na kończynach można jednak zakryć ubraniem, a te na twarzy można jedynie zakamuflować mocno kryjącym makijażem, który w ciągu dnia może się ścierać i odsłaniać rumień.
Na już pęknięte naczynka jedynym rozwiązaniem jest właśnie zabieg laserem. Trwa on niedługo, bo zazwyczaj około 20 minut. Oczywiście, wiele zależy od powierzchni, jaką trzeba wyleczyć. Koszty takiego zabiegu uzależnione są właśnie od stopnia zaawansowania problemu, jak i gabinetu i miasta, w którym chce się go wykonać.
Zamykanie naczynek na twarzy – przeciwwskazania i zalecenia po zabiegu
Z laserowego zamykania naczynek nie mogą korzystać osoby, cierpiące na jakiekolwiek problemy z krzepliwością krwi. Również te, które przyjmują leki rozrzedzające. Pacjent nie może chorować na serce czy być po zawale. Takiego zabiegu nie przeprowadza się również u kobiet w ciąży, czy podczas menstruacji. Lekarze dyskwalifikują również cukrzyków, a także osoby cierpiące na padaczkę, czy chorujące na bielactwo.
Po zabiegu nie ma zazwyczaj żadnych powikłań, jednak istnieje szereg zaleceń, których bezwzględnie należy przestrzegać. Przede wszystkim jest to unikanie promieni słonecznych przez około miesiąc (kremy z filtrem UV oraz czapka z daszkiem wskazane!). Nie można też chodzić na solarium i do sauny.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.