dom i ogród

Jakie właściwości posiadają rękawice ochronne nitrylowe?

Zalety rękawic ochronnych nitrylowych docenia wiele osób. Sprawdzają się one zarówno w zakładach pracy, laboratoriach, jak i w mieszkaniu. Jakie właściwości posiadają? Dlaczego warto ich używać?

Rękawice ochronne nitrylowe – dlaczego są tak wytrzymałe?

Głównym czynnikiem wpływającym na trwałość rękawic ochronnych jest materiał, z którego zostały wykonane. Kauczuk nitrylowy NBR (akrylonitrylo-butadienowy) to syntetyczne tworzywo, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu rękawice są odporne na rozerwanie, a także stanowią skuteczną ochronę przed działaniem niepożądanych substancji.

Noszenie rękawic ochronnych nitrylowych pozwala pracować w nawet najbardziej wymagających warunkach. Chronią one przed działaniem substancji ciekłych na skórę (m.in. oleju lub benzyny), zapobiegają powstawaniu ran lub oparzeń na dłoniach, a także tworzą pewnego rodzaju barierę dla skrajnych temperatur. Co ciekawe, w zależności od rodzaju, można używać ich w temperaturze od -30°C aż do 105°C.

Jakie rodzaje rękawic ochronnych nitrylowych można wyróżnić?

Uniwersalność rękawic nitrylowych ochronnych wynika przede wszystkim z faktu, że istnieje wiele rodzajów produktu. W warunkach domowych sprawdzają się rękawice jednorazowe. Z kolei wielorazowe są częściej wykorzystywane do specjalistycznych działań – w zakładach pracy, w laboratoriach lub w placówkach medycznych.

Wymienić można także rękawice tkaninowe, które pokryte są gumą nitrylową oraz odporne na działanie cieczy (o dobrej szczelności). Nie brakuje także produktów z powłoką antypoślizgową lub z wkładem termicznym.

Jakie zastosowanie mają rękawice ochronne nitrylowe?

Rękawice nitrylowe – głównie ze względu na wysoką odporność i komfort użytkowania – można zauważyć w wielu miejscach pracy. Zarówno mechanicy, lekarze, jak i pracownicy hal produkcyjnych mają je zawsze pod ręką.

Produkty te mogą chronić przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów lub chemicznych substancji. W wielu przypadkach stanowią zabezpieczenie przed narażaniem skóry na podrażnienia i otarcia. Są też skuteczną ochroną przed zabrudzeniami skóry – zwłaszcza, gdy ma się do czynienia z bardzo barwiącymi preparatami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *