Jak należy leczyć żylaki?
Krew jest niezbędna do życia i normalnego funkcjonowania organizmu. Umożliwia przenoszenie tlenu oraz substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała człowieka. Niestety niektóre dolegliwości mogą skutkować zaburzeniami prawidłowego przepływu krwi przez narządy. W takiej sytuacji można mówić o uszkodzeniu pracy serca, czyli niewydolności krążenia.
Leczenie niewydolności krążenia
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że niewydolnosc krążenia jest diagnozowana każdego roku u pand dwustu tysięcy Polaków. Należy pamiętać, że jest bardzo niebezpieczna i prowadzi do powikłań, które są naprawdę groźne dla życia. Można śmiało powiedzieć, że coraz poważniejszym problem społeczeństw jest niewydolność krążenia. Przyczyną może być także siedzący tryb życia, palenie papierosów oraz zła dieta. Leczenie ostrej niewydolności krążenia polega na stosowaniu preparatów, które poprawiają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych serca. wykorzystuje się diuretyki, które mają działanie moczopędne i dzięki temu zmniejszają obciążenie serca poprzez usunięcie wody z organizmu. Używane są również środki zwiększające siłę skurczu serca, czyli np. dopamina. Warto dodać, że preparaty przeciwarytmiczne stosuje się u chorych z dodatkowymi zaburzeniami rytmu serca. Dodatkowo trzeba na bieżąco monitorować oddech pacjenta i zapewnić mu prawidłowy przepływ tlenu. W tym celu można wykorzystać maskę tlenową.
Czym są żylaki?
Niewydolność żylna może być leczona także metodami inwazyjnymi. Powszechnym problemem o dużym znaczeniu społeczno-ekonomicznym są żylaki kończyn dolnych. Niewydolnosc krążenia może być oczywiście leczona preparatami doustnymi. Żylaki kończyn dolnych występują u blisko 30% osób dorosłych. Utrzymujące się nadciśnienie żylne w kończynie dolnej jest podstawowym czynnikiem prowadzącym do rozwoju tego schorzenia. Należy pamiętać, że żylaki są najczęstsza postacią kliniczną przewlekłej niewydolności żylnej. W zaawansowanym stadium choroby mogą się pojawić nawet zmiany patologiczne skóry. Podstawą leczenia jest zmiana trybu życia oraz leczenie farmakologiczne. Po dokładnym przeczytaniu artykułu powinieneś wiedzieć, czym jest niewydolność żylna.