zdrowie

Kto i kiedy przeprowadza laparoskopię ginekologiczną?

Podobnie jak i w innych gałęziach medycyny, także w ginekologii metoda laparoskopowa przyczynia się do zwiększenia wygody i szybkości ogólnej diagnostyki. Badanie laparoskopem zleca i przeprowadza ginekolog prowadzący daną pacjentkę. Diagnoza uzyskana tym sposobem jest bardziej trafna i pozwala na szybsze podjęcie niezbędnych działań.

Kiedy warto zdecydować się na laparoskopię ginekologiczną?

W większości przypadków o wyborze laparoskopii jako głównej metody diagnostycznej decyduje ginekolog prowadzący. Laparoskopia kraków może być zrealizowana praktycznie zawsze, aczkolwiek ma pewne przeciwwskazania. Nie można jej przeprowadzać np. podczas trwającej ciąży pacjentki.

Laparoskopia ginekologiczna przydaje się bardzo w profilaktyce i terapii bezpłodności. Do ginekologa może zgłosić się kobieta sama lub wraz z partnerem i często jest kierowana właśnie na laparoskopię. Za pomocą tej metody łatwiej jest wykryć nieprawidłowości budowy wewnętrznych narządów rozrodczych.

Jak przebiega laparoskopia ginekologiczna?

Przebieg laparoskopii ginekologicznej przypomina dowolne inne badanie tą metodą. Wykorzystywany jest do niej endoskop. Żeby urządzenie znalazło się w jamie brzusznej, nie trzeba przecinać jej powłok w takim stopniu, jak zachodzi to w przypadku operacji.

Laparoskopia bielsko – biała nie cechuje się dużą inwazyjnością. Warto poddać się jej, jeśli pojawia się taka sugestia, bo ma nie tylko prosty przebieg, ale też oznacza brak przykrych powikłań estetycznych. Istnieje niewielkie ryzyko kontynuowania zabiegu w sposób typowy – jako klasyczną operację.

Ryzyko związane z laparoskopią

Decydując się na laparoskopię w Krakowie lub Bielsku-Białej nie trzeba bać się narastających problemów zdrowotnych. Zabieg służy głównie diagnostyce, choć coraz częściej przydaje się też do realizacji drobnych operacji w obrębie wewnętrznych narządów rozrodczych.

W zależności od problemu można zaplanować zabieg typowo diagnostyczny, terapeutyczny bądź leczniczy. Przed rozpoczęciem zabiegu ocenia się ewentualne ryzyko i w razie dużego wyniku poprzestaje na metodach bezinwazyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *